Ogłoszenia duszpasterskie Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nizinach:


05.IV 2020 – VI Niedziela Wielkiego Postu

 1. Msze św. codziennie o godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rezurekcja o godzinie 600 rano; następna Msza św. o godz. 1030. W Poniedziałek Wielkanocny wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. czyli o godz. 730 i o 1030.
 2. Niech ten czas epidemii – dopustu Bożego – będzie dla nas czasem powierzania się Bożej Opatrzności i wyrażania w sercu naszej ufności w Bożą miłość zatroskaną o wieczne szczęście każdego człowieka. Korzystajmy ze środków masowego przekazu by przeżyć dobrze święte dni męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Kapitan Ernest Gordon będąc jeńcem u Japończyków w czasie II wojny światowej, skazanym jak inni na ciężką pracę przy budowie kolei i mostu na rzece Kwai (film: „Most na rzece Kwai”) i na śmierć, widząc ludzką logikę podejścia do panujących warunków obozowych, prowadzącej do zagłady, miał powiedzieć: „musi być jakieś wyjście z tej pułapki jaką zastawił na nas Bóg”. Dwa egzemplarze Pisma Świętego wypożyczane na 15 minut i wprowadzenie zasad w nim zawartych, odmieniło społeczność i pozwoliło większości dotrwać do wyzwolenia. Trzymanie się swoich zasad nie tylko w czasie epidemii, raczej nie pozwoli cieszyć się szczęściem wszystkich mieszkańców Ziemi. Powróćmy więc do współpracy z Bogiem a słysząc o smutnej rzeczywistości panującej w Świecie i w rodzinach, wołajmy jak kapłan Dolindo Ruotolo: „Jezu Ty się tym zajmij”.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
6.IV – 13.IV 2020
poniedziałek + Helena Grad w rocznicę śmierci
wtorek + Maria, + Fabian Łuczyk, + Kazimierz Pusz
środa + Jolanta Dąbrowska
czwartek Intencja własna
piątek —————-
sobota + Filomena, + Eleonora
niedziela + Maria, + Marian Mielnik
poniedziałek + Zbigniew Trojnar 10 r. śmierci

29.III 2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół. Nie ma konieczności sprzątania kościoła w tym tygodniu.
 2. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: P. Jolanta i Mieczysław Kempa 220 zł, P. Beata i Grzegorz Baran 120 zł, P. Janina i Mieczysław Boratyn 170 zł.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek i sobota rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Ze względu na ograniczenie liczby uczestników liturgii do pięciu osób, abp Adam Szal proponuje by byli nimi zamawiający intencję. Zarządzenie dotyczące liturgii i zachowania w czasie pandemii znajdziemy na stronie diecezjalnej: https://przemyska.pl/2020/03/25/zarzadzenie-metropolity-przemyskiego-z-25-marca-2020-r/.
 5. W zakrystii są do nabycia świeczki wielkanocne – „paschaliki” i baranki na stół wielkanocny.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
30.III – 5.IV 2020
poniedziałek + Anna Blok od rodziny Danaków z Suchej Beskidzkiej
wtorek + Anna Blok od rodziny Chowańców z Suchej Beskidzkiej
środa
czwartek
piątek + Karol Sebzda
sobota + Stefan, + Janina Magryś
niedziela + Jerzy, + Albin, + Jadwiga

22.III 2020 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół. Troskę o porządek i piękno w kościele powierzamy rodzinom: Eweliny i Artura Szejnar, Bernardy i Stanisława Ruszel, Dominiki Sobek i Albina Haczek.
 2. Ofiarę na ogrzewanie kościoła w kwocie 50 zł złożyli: Halina i Ryszard Szołdra, Bożena i Wiesław Kuter, Maria i Antoni Cieszyńscy.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek i sobota rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 1500 a w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 1700. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. O godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W zakrystii są do nabycia świeczki wielkanocne – „paschaliki” i baranki na stół wielkanocny. Będzie to znakiem przyjęcia Zmartwychwstałego Pana i okazania dobroci potrzebującym pomocy.
 5. Wpłacamy 78 zł na prenumeratę „Niedzieli” – taka jest tegoroczna opłata.
 6. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. wg czasu letniego. Śpimy krócej.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
23.III – 29.III 2020
poniedziałek + Anna Blok od syna Ryszarda z żoną
wtorek + Bronisława, + Edward Pusz i zmarli z rodziny
środa + Anna Blok od rodziny Kaczorów z Kęt
czwartek + Anna Blok of. rodzina Jajugów
piątek + Zbigniew Wojciechowski
sobota + Anna Blok od Józefa Wójcika z rodziną
niedziela O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Eugenii Kuźniar

15.III 2020 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. Troskę o porządek i piękno w kościele powierzamy rodzinom: Heleny i Wiesława Lenar, Magdaleny i Tomasza Szymańskich, Zofii Drozd.
 2. W piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa i Msza św. W piątki Wielkiego Postu na Mszach św. zbieramy na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 3. We czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy za ojców. Zapraszam serdecznie. To również dzień imienin ks. abp. seniora Józefa Michalika.
 4. Msze św. w tygodniu: poniedziałek rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 1630. W niedzielę rano Msza św. o godz. 800. Po południu Gorzkie Żale o godz. 1500 a następnie Msza św.
 5. W zakrystii są do nabycia baranki i świece tzw. „paschaliki”. Ofiary będą przekazane na ubogich.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
16.III – 22.III 2020
poniedziałek + Ks. Kazimierz Wojdyło
wtorek + Emilia Golenia
środa + Józef Tajchman, + Marianna, + Walenty
czwartek + Józef
piątek O Boże dary za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla Zbigniewa
sobota + Edward Sobek
niedziela + Maria, + Feliks Kopeć

8.III 2020 – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. Troskę o porządek i piękno w kościele powierzamy rodzinom: Agnieszki i Krystiana Kościk, Alicji i Jacka Pelc, Beaty i Grzegorza Franków.
 2. W piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa i Msza św. W piątki Wielkiego Postu na Mszach św. zbieramy na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 3. Msze św. w tygodniu: poniedziałek rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700. W niedzielę rano Msza św. o godz. 800. Po południu Gorzkie Żale o godz. 1500 a następnie Msza św.
 4. W piątek Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci z naszej szkoły a podczas Mszy św. będzie poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującymi się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
9.III – 15.III 2020
poniedziałek + Emilia Golenia
wtorek + Anna Blok od rodzin Nowak i Konsur
środa + Anna Blok od kolegi Zdzisława z rodziną, syna Ryszarda
z Suchej Beskidzkiej
czwartek + Anna Blok od rodziny Staników z Suchej Beskidzkiej
piątek + Anna Blok od wnuczki Anny z mężem i dziećmi
sobota + Stanisława, + Zdzisław Anuszkiewicz
niedziela + Jan, + Waleria, + Kazimierz

1.III 2020 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy rodziny: Tomasza i Alicji Jakubczak, Janiny i Józefa Kuźniar, Jadwigi i Stanisława Kątek.
 2. Ofiarę tzw. „dziesiątek” po 120 zł złożyli: Halina i Jan Piotrowscy 200 zł.
 3. W tym tygodniu mamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 4. W piątek rano wyjeżdżam do chorych. O godz. 1700 będzie Droga Krzyżowa i Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się od­pust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Wielkiego Postu na Mszach św. zbieramy na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 5. W sobotę (I sobota miesiąca) o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. Na te modlitwy zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 6. Msze św. w tygodniu: poniedziałek i wtorek rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700. W niedzielę rano Msza św. o godz. 800. Po południu Gorzkie Żale o godz. 1500 a następnie Msza św.
 7. Bóg zapłać składam dekorującym nasz kościół na czas Wielkiego Postu.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
2.III – 8.III 2020
poniedziałek + Emilia Golenia
wtorek + Ks. Czesław Dec
środa O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla ks. Proboszcza
czwartek + Franciszek Dec
piątek + Emilia Golenia
sobota + Emilia Golenia
niedziela + Emilia, + Edward Łakomscy

23.II 2020 – VII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy rodziny: Marii i Ryszarda Magryś, Wioletty i Bogusława Barskich, Marię Kluz.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości – modlimy się o trzeźwość uzależnionych i ich rodzin.
 3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu i rekolekcje parafialne. Przewodniczyć im będzie ks. prof. Franciszek Rząsa, były proboszcz z Sośnicy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 900 i 1700. Będzie prowadzona składka na budowę Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II – to kolejne dzieło ks. Franciszka Rząsy. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokar­mów mięsnych i post (ilościowy) i jakościowy.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary z racji kolędy.
 5. Msze św. w tygodniu: poniedziałek rano o godz. 700, pozostałe dni o 1700. W środę 900 i 1700, niedziela z racji rekolekcji 730, 1030, 1500 – Gorzkie Żale i Msza św. Od środy do niedzieli nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. W piątek Droga Krzyżowa i Msza św. W sobotę od 830 spowiedź osób starszych i chorych do Mszy św. o godz. 900. Następnie spowiedź od 1500 1700. O godz. 1700 Msza św. z nauką dla małżonków. Wszystkich proszę o modlitwę o dobre przeżycie tego czasu dla wszystkich parafian.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
24.II – 1.III 2020
poniedziałek + Emilia Golenia od rodziny z Białobrzeg
wtorek W intencji dziecka Panu Bogu wiadomej
środa O wiarę i zdrowie
czwartek + Tadeusz Krzywonos 1 r. śmierci
piątek + Emilia Golenia od rodziny Stafów
sobota + Emilia Golenia od bratowej z rodziną
niedziela + Jan, + Waleria, + Kazimierz

16.II 2020 – VI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy osoby: Zofię i Janusza Milanik, Stanisławę i Edwarda Muratów, Zofię Cieszyńską oraz Edytę Cieszyńską.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. porannej.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek, środa i czwartek rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary z racji kolędy.
 5. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień modlitwy za Ojca św.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
17.II – 23.II 2020
poniedziałek + Anna Blok od zięcia Wiesława
wtorek + Emilia Golenia od chrześniaka Marka
środa + Stanisław, + Anna Sus,
+ Anna, + Jan Perduta,
+ Józefa, + Leopold Mycek
czwartek + Ludwik, + Rudolf
piątek O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marii
sobota + Emilia Golenia
niedziela + Marian Pelc

9.II 2020 – V Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele, prosimy rodziny: Katarzyny i Michała Kurpiel, Urszuli i Adriana Pelc, Alicji i Józefa Pelc, Bernadety i Wacława Musz, Agnieszkę Wojnar.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. porannej.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek i środa rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700.
 4. We wtorek Światowy Dzień Chorego, modlić się będziemy za chorych. To dzień przypomnienia do okazywania troski o osoby starsze i chore.
 5. W piątek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie gościł pasterz naszej diecezji ks. abp Adam Szal. Suma będzie pół godz. później czyli o godz. 1100. Z racji 16-go dnia miesiąca, będą modlitwy do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
10.II – 16.II 2020
poniedziałek + Emilia Golenia od koleżanek i kolegów syna Wiesława
wtorek + Emilia Golenia od chrześnicy Aliny
środa + Emilia Golenia od syna i synowej
czwartek + Emilia Golenia od siostry Jadwigi
piątek O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Doroty
i Grzegorza i całej rodziny w 15r. ślubu
sobota + Emilia Golenia
niedziela + Tadeusz, + Zofia, + Antoni, + Julia Kuźniar, + Honorata Pelc

2.II 2020 – Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy rodziny: Jolanty i Lesława Musz, Natalii i Roberta Mrozowicz, Bożeny i Marka Smyczek.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: I czwartek i I piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania jest najlepszym środkiem na drodze rozwoju duchowego. Zapraszam wszystkich do skorzystania z Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 1630.
 5. W piątek (I piątek) wyjadę rano z Komunią św. do chorych. Wszyscy w tym dniu Komunię św. ofiarujemy na wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek rano o godz. 700, pozostałe dni o godz. 1700.
 7. We środę wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. poświęcenie chleba i soli.
 8. Składam podziękowanie za ofiary na tacę składane z okazji kolędy.
 9. W sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
3.II – 9.II 2020
poniedziałek + Władysława, + Stefanię Kurasz
wtorek + Emilię Golenia
środa + Tadeusza, 4 r. śmierci
czwartek + Krzysztofę, + Tadeusza Pankiewicz
piątek + Alfreda, 9 r. śmierci, + Katarzynę, + Tadeusza
sobota + Emilię Golenia od córki z rodziną
niedziela W intencji Bogu wiadomej

26.I 2020 – III Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy rodziny: Renaty i Marka Dyrda, Marty i Roberta Seryło, Anny i Stanisława Matłosz.
 2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Zapraszam wszystkich członków Róż Różańcowych na nabożeństwo różańcowe, zmianę tajemnic i Mszę św. Początek o 1630. Do tak przeżywania I soboty zapraszam wszystkich a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie rano o godz. 700 z wyjątkiem I soboty.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic.
 5. W tym tygodniu ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich według kolejności z tamtego roku: Niziny, Chałupki Dusowskie i ul. Ogrodowa.
 6. Składam podziękowanie za ofiary na tacę składane z okazji kolędy.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
27.I – 2.II 2020
poniedziałek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
środa + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
piątek O powrót do zdrowia dla Nikodema
sobota Dziękczynna za dobrodziejstwa minionego roku, zawierzając Bożej  łaskawości za przyczyną Matki Bożej członków Róży św. Jana z Dukli (Róży Łamasz)
niedziela + Józef, 3 r. śmierci

 


19.I 2020 – II Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele na ten tydzień prosimy rodziny: Teresy i Stanisława Kuźniar, Jolanty Statkiewicz, Marty i Krzysztofa Brzezickich, Krystyny i Jana Kuźniar.
 2. W tym tygodniu nie będą odprawiane Msze św. w naszym kościele. Ja będę dostępny pod znanym numerem telefonu.
 3. W sobotę Święto Nawrócenia Świętego Pawła – koniec Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę składane z okazji kolędy.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
20.I – 26.I 2020
poniedziałek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
środa + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
piątek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
sobota + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)

12.I 2020 – Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu i za ofiarę na środki czystości. Porządek i piękno naszego kościoła i otoczenia, powierzamy na kolejne dni rodzinom: Doroty i Wojciecha Kuźniar, Beaty i Krzysztofa Sitko, Teresy i Augustyna Pankiewicz.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie rano o godz. 700.
 4. W sobotę rozpocznie się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji naszej Archidiecezji z racji wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara pasterza naszej Diecezji.
 6. W tym tygodniu ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich według kolejności z tamtego roku. Odwiedziny odbywać się będą w godzinach od 1600 do 2000; w sobotę od 900 do 1700.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
13.I – 19.I 2020
poniedziałek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
środa + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
piątek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
sobota + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)

 


5.I 2020 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu i za ofiarę na środki czystości. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele, prosimy rodziny: Anny i Adama Rajzer, Elżbiety i Władysława Pelc, Elżbiety i Wojciecha Pelc.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy. Składka na misje i Seminarium Duchowne. Msze św. jak w niedzielę.
 4. Od wtorku Msze św. rano o godz. 700. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie w środę po Mszy św. o godz. 700 rano.
 5. Od środy będę szedł z błogosławieństwem Bożym nawiedzając domy parafian. Początek od P. Sotów. Odwiedziny odbywać się będą w godzinach 1600 do 2000; w sobotę od 900 do 1700.
 6. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
6.I – 12.I 2020
poniedziałek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
środa + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
piątek + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
sobota + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Maria Ruman (Msza św. gregoriańska)

 


22.XII 2019 – IV Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu. Bardzo dziękuję osobom, które brały udział w dekoracji kościoła do świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia, naszej młodzieży szkolnej, za choinki od P. Elżbiety i Wojciecha Pelc. O zatroszczenie się o porządek i piękno w kościele prosimy na ten tydzień rodziny: Magdaleny i Krzysztofa Łoś, Marii i Józefa Kuźniar, Małgorzaty i Henryka Jaroch, Marię Hnatkiewicz.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Jutro od 1430 do 1700 spowiedź przedświąteczna. Przerwa od 1545 do 1615.
 4. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek rano o 600, wtorek o godz. 700. Środa Pasterka o północy; Boże Narodzenie i św. Szczepana (czwartek) porządek niedzielny: 730, 1030, piątek rano o godz. 700, sobota 1700. W św. Szczepana poświęcenie owsa, w piątek św. Jana ewangelisty – błogosławieństwo wina.
 5. Od piątku do soboty jak Bóg pozwoli pójdę z błogosławieństwem Bożym do Waszych domów – kolędowa wizyta duszpasterska. Będę się cieszył z możliwości rozmów n.t. rozumienia czy niezrozumienia prawd wiary, spraw Kościoła. Porządek jak w poprzednich latach.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio czy telewizję – papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
23.XII – 29.XII 2019
poniedziałek + Wiktoria, + Stanisław, + Tadeusz Romanowie
wtorek + Mateusz Pelc
środa 0000 Za misje, 730 + Michał, + Robert Statkiewicz, 1030 Za parafian żyjących i zmarłych
czwartek + Czesława Kuter od syna z rodziną
piątek + Maria, + Antoni Kuźniar
sobota + Stanisław, + Aniela, + Stanisław, + Lucyna Lenar
niedziela Dziękczynna za wszelkie dary w życiu z okazji 36 ur. zięcia, 35 ur. córki, 11 ur. wnuka i zbliżających się urodzin Zosi

15.XII 2019 – III Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym nasz kościół w minionym tygodniu i na kolejny tydzień, powierzamy go trosce rodzin: Ewy i Tadeusza Pondel, Anny i Stanisława Draus, Stanisławy i Antoniego Bandrowski.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Bóg zapłać składam za wszelką troskę o kondycje fizyczną i duchową mojej osoby.
 4. Msze św. w tygodniu codziennie rano o godz. 600. Zapraszam wszystkich. Dzieci ale nie śpiochów zapraszam codziennie na Mszę św.
 5. Jutro Dzień Papieski – św. Jana Pawła II.
 6. W tym tygodniu w dekanacie spowiedzi adwentowe. U nas spowiedź będzie w poniedziałek 23.XII po ostatniej niedzieli Adwentu od godz. 1430 do 1700.
 7. W zakrystii są świece i opłatki na stół wigilijny. Świece mają stać się znakiem przygarnięcia do siebie, biednych, samotnych na Święta Bożego Narodzenia.
 8. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 9. Trwają wpłaty na prenumeraty czasopism.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
16.XII – 22.XII 2019
poniedziałek +++ Antoni, Helena, Lesław Słupek
wtorek + Wiesława Golenia
środa + Stanisława Smyczek 1 r. śmierci
czwartek ++ Tadeusz, Eugeniusz Perduta
piątek + Robert Statkiewicz
sobota + Jolanta Dąbrowska
niedziela + Arkadiusz Piotrowski

8.XII 2019 – Niepokalanie Poczęcie NMP

 1. Bóg zapłać tym, którzy troszczyli się o porządek i piękno kościoła. Troskę o porządek i czystość w tym tygodniu przejmą rodziny: Iwony i Arkadiusza Nosek, Renaty i Tadeusza Drońskich, Mieczysława Cieszyńskiego.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka po Mszach św. do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 4. Porządek Mszy św. w tym tygodniu będzie tak jak w zeszłym: poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godz. 600, pozostałe dni: środa, piątek i sobota o 1700. Zapraszam wszystkich do codziennego uczestnictwa.
 5. We środę nowenna Do MB Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1630.
 6. W piątek spotkanie ministrantów. W sobotę spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – bierzmowania.
 7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny, jako znak naszej jedności z biednymi i potrzebującymi oraz opłatki na stół wigilijny.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
9.XII – 15.XII 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia
wtorek + Paweł Kryg
środa + Mateusz Pelc
czwartek Dziękczynna w 45 r. ślubu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę M. Bożej na dalsze lata
piątek + Antoni Kuźniar of. prawnuki
sobota ++ Eugenia, Eugeniusz Nycz
niedziela ++ Antoni, Agata Kempa

1.XII 2019 – I Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać tym, którzy troszczyli się o porządek i piękno kościoła. Sprzątającym z kolejki i Paniom, które wystroiły adwentowo nasz kościół. Do sprzątania na ten tydzień prosimy rodziny: Tadeusza i Anny Pusz, Ewy i Dawida Mroczkowskich, Agnieszki i Jacka Zając.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. We środę nowenna Do MB Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1630.
 4. W I piątek miesiąca – rano wyjadę do chorych. Po południu o 1700 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. W I sobotę miesiąca o 1630 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych a na wieczorną Mszę św. zapraszam rodziców z dziećmi klasy III. Podczas Mszy św. poświęcenie medalików i przyjęcie do szkaplerza czcicieli Matki Bożej.
 6. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 7. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok duszpasterski 2019/2020. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Wielka Tajemnica Wiary” jaką jest Eucharystia i Msza św.
 8. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości, będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej – zwaną roratnią. Porządek Mszy św. w Adwencie będzie trochę po staremu a trochę współcześnie: poniedziałek, wtorek i czwartek rano jak dawniej o godz. 600, pozostałe dni: środa, piątek i sobota o 1700. Zapraszam wszystkich do codziennego uczestnictwa.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
2.XII – 8.XII 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia
wtorek ++ Katarzyna, Andrzej Szeremeta
środa ++ Czesława i zmarli z rodziny: rodzice, rodzeństwo, przodkowie
czwartek ++ Stanisław i zmarli z rodziny: rodzice, rodzeństwo, przodkowie
piątek Dziękczynna za dary i łaski w 64 r. urodzin
sobota W intencji przyjmujących szkaplerz
niedziela +++ Maria, Stanisław Magryś i syn Augustyn

24.XI 2019 – Niedziela Chrystusa Króla

 1. Bóg zapłać tym, którzy zatroszczyli się o porządek i czystość naszego kościoła. Na ten tydzień kościół powierzamy opiece rodzin: Marty i Augustyna Piś, Małgorzaty i Stanisława Piś, Marii i Andrzeja Piś.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
25.XI – 1.XII 2019
poniedziałek +++ Katarzyna, Józef Czechowicz, Jan Pelczarski
wtorek + Edward Sobek
środa Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla całej rodziny
czwartek +++ Leonia, Ludwik, Wioletta i zmarli z rodziny
piątek + Marian Pelc
sobota Za zmarłych z rodziny Milanik: Tomasz, Rozalia, Piotr, Stefania, Jan Żołnierz
niedziela +++ Stanisław, Bronisława, Tadeusz Pelc

17.XI 2019 – XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali nasz kościół. Na ten tydzień powierzamy go opiece rodzin: Agnieszki i Tadeusza Wojtasik, Tadeusza Iwasieczko, Anny i Andrzeja Szpunar.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek rano o godz. 700, w sobotę będę sprawował na Jasnej Górze – w naszym kościele nie będzie Mszy św., pozostałe dni o godz. 1700.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
18.XI – 24.XI 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia od Maryli i Ryszarda z rodziną
wtorek + Wiesława Golenia od rodziny z Białobrzeg
środa + Władysław Matłosz 9 r. of. Stanisław
czwartek + Wioletta Cieszyńska
piątek + Marian Nawojski
sobota ———–
niedziela W intencji córki Ani z okazji urodzin. O zdrowie i wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej

10.XI 2019 – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać troszczącym się o piękno i porządek w naszym kościele. Na tydzień najbliższy powierzamy go rodzinom: Anety i Wacława Kunik, Zofii i Janusza Zając, Haliny i Stanisława Kot.
 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 1700, tylko we czwartek rano o godz. 700 z racji kongregacji kapłańskiej w Przemyślu.
 3. Jutro kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę Naszą Ojczyznę – modlimy się w tym dniu o jej pomyślność.
 4. W sobotę po Mszy św. modlitwy do św. Jana Pawła II i ucałowanie Jego Relikwii.
 5. W sobotę zapraszam na spotkanie Dziewczęcą Służbę Maryjną i ministrantów.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
11.XI – 17.XI 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia od rodzeństwa z rodzinami
wtorek + Wiesława Golenia od rodzeństwa z rodzinami
środa ++ Stefania, Paweł Żyga
czwartek + Wiesława Golenia od teściowej
piątek +++ Jadwiga, Kazimierz, Jerzy Grad
sobota + Wiesława Golenia od rodziny Mazur
niedziela + Stanisław Musz

3.XI 2019 – XXXI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień przygotowanie kościoła na służbę Bogu, powierzamy rodzinom: Kazimierza i Jadwigi Hofman, Stanisławy i Henryka Słupek, Katarzyny Grzegorza Stachyra.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne. Złożyli: P. Anna i Bronisław Szpunar 120 zł, rodzina z bloków 50 zł na pozłocenie kielichów.
 3. W upiększaniu kościoła brały udział Panie: Cieszyńska Maria, Sobek Elżbieta i Kowalska Grażyna.
 4. Modlitwy wypominkowe codziennie o godz. 1700. Następnie Msza św. (po wypominkach). Zapraszam wszystkich w imieniu oczekujących na wejście do grona zbawionych.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z wypominkami o godz. 1630.
 6. Archiprezbiter przemyski, moderator Dzieła Biblijnego oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zapraszają na Kongres Biblijny Archidiecezji Przemyskiej do sali Seminarium Duchownego w Przemyślu. Początek o godz. 1000. Szczegóły na plakacie i stronie diecezjalnej.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
4.XI – 10.XI 2019
poniedziałek ++ Katarzyna, Józef Czechowicz
wtorek + Wiesława Golenia
środa + Wiesława Golenia od rodzeństwa z rodzinami
czwartek + Wiesława Golenia od rodzeństwa z rodzinami
piątek ++ Helena, Edward Grad
sobota + Ewa Golenia 12 r. śmierci
niedziela +++ Krystyna, Adam, Bogdan Koba

27.X 2019 – Uroczystość Konsekracji Kościoła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Rodzinie Barbary i Bogdana Musz za ofiarę 100 zł na środki czystości. Na ten tydzień o przygotowanie kościoła na służbę Bogu prosimy rodziny: Eweliny i Krzysztofa Wróblewskich, Elżbiety i Lesława Słupek, Jadwigi i Edwarda Musz.
 2. Bóg zapłać pracującym przy wygodnym i pięknym podejściu dla niepełnosprawnych P. Stanisławowi Pawliszak i Krzysztofowi Sobek; rodzinie Edyty i Grzegorza Kochan za ofiarę 170 zł na cele parafialne.
 3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte tak jak w niedzielę 730 i 1030. Po Mszy św. o godz. 1030 pójdziemy z procesją na cmentarz by zanieść dar z naszego życia duszom zmarłych. Tam wejdziemy w klimat zadumy nad przemijaniem naszego życia na Ziemi i życiem wiecznym czekającym dla żyjących życiem Bożym.
 4. W sobotę – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 1300 w kościele i procesja z modlitwą wypominkową na cmentarz. Po powrocie druga Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych polecanych w wypominkach i zmiana tajemnic różańcowych. Rano o zwykłej porze wyjadę do chorych.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest:
 • wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich,
 • przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty,
 • przyjęcie Komunii sakramentalnej,
 • pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie tam Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie na jedną godz. przed Mszą św. Uroczystość Wszystkich św. ściśle jest związana z chęcią pomocy duszom zmarłych. Trudno nazwać piękną modlitwę bez pojednania z Bogiem.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
28.X – 3.XI 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia od rodzeństwa z rodzinami
wtorek + Wiesława Golenia
środa + Wiesława Golenia od męża Wiesława, syna Kamila i córki Katarzyny
czwartek + Wiesława Golenia od męża Wiesława, syna Kamila i córki Katarzyny
piątek ++ Maria, Adolf Ruman
sobota ++ Stanisława, Franciszek Kuźniar
niedziela + Robert Statkiewicz

20.X 2019 – XXIX Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień troskę o przygotowanie kościoła na służbę Bogu powierzamy i zapraszamy rodziny: Marii i Mariana Sęk, Żanety i Stanisława Sęk, Teresy Olejarka, Janusza Szczepanik.
 2. Bóg zapłać za ofiarę na cele parafialne.
 3. Bóg zapłać pracującym i organizującym prace przy kościele i plebanii.
 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misję na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy. Taca przeznaczona na misje.
 5. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700 i nabożeństwa różańcowe na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św. według czasu zimowego.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
21.X – 27.X 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia od męża i dzieci
wtorek + Wiesława Golenia od rodziny Kraska
środa + Wiesława Golenia od męża Wiesława, syna Kamila i córki Katarzyny
czwartek + Wiesława Golenia od męża Wiesława, syna Kamila i córki Katarzyny
piątek Dziękczynna za rodziców w 38 r. ślubu z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski
sobota + Zofia, + Tadeusz, + Julia, + Antoni Kuźniar, + Honorata Pelc
niedziela O zdrowie dla Józefy i Antoniego

13.X 2019 – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień troskę o porządek i piękno kościoła powierzamy rodzinom: Jolanty i Zenona Pieczonka, Jolanty i Pawła Pieczonka, Jadwigi i Bronisława Polnik.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne i pracującym przy kościele.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1700 (włącznie ze środą) a po nich nabożeństwa różańcowe na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 4. We środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji. W Piątek święto św. Łukasza ewangelisty – modlimy się w intencji służby zdrowia.
 5. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień misyjny. Składka na potrzeby misji.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
14.X – 20.X 2019
poniedziałek + Wiesława Golenia
wtorek + Włodzimierz Muratów
środa W intencji Bogu wiadomej
czwartek O opiekę i wszelkie łaski Boże za Przyczyną MB Nieustającej Pomocy w 20 rocznicę ślubu Aleksandry i Adriana dziękujących za wspólną drogę życia
piątek W intencji Urszuli by Bóg mocą Ducha Świętego za przyczyną Matki Bożej dawał moc, światło, moc i radość w kroczeniu Jego drogami
sobota W intencji rodziny, która dziękuje za dary Boże i powierza się Jego dobroci i wstawiennictwu Maryi w wypraszaniu potrzebnych łask
niedziela + Tadeusz

6.X 2019 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień troskę o porządek i piękno kościoła powierzamy rodzinom: Marii i Kazimierza Urban, Jadwigi i Artura Kożuszek, Patrycji i Damiana Sota.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne. Bóg zapłać za usługi transportowe P. Bronisławowi Polnik i Kazimierzowi Hofman.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1700 (włącznie ze środą) a po nich nabożeństwa różańcowe na które serdecznie wszystkich zapraszam. W przyszłą niedzielę jak co roku zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
7.X – 13.X 2019
poniedziałek ++ Stanisława, Władysław Leja
wtorek + Wiesława Golenia od Marii i Józefa Matuszek
środa + Wiesława Golenia od Barbary i Janusza Matuszek
czwartek + Wiesława Golenia od Małgorzaty i Artura Trojnar
piątek + Wiesława Golenia od koleżanek i kolegów męża z pracy
sobota O Boże błogosławieństwo dla wnuków
niedziela + Katarzyna, Stefan Zięba

29.IX 2019 – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień troskę o porządek i piękno kościoła powierzamy rodzinom: Teresy i Władysława Bielech, Marietty i Kamila Kijanka, Izabeli i Zbigniewa Kożuszek.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek o 1800, od wtorku o godz. 1700 a po nich nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie wszystkich zapraszam.
 4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja skorzystania z sakramentu pojednania z Bogiem codziennie przed Mszą św.
 5. W piątek rano wyjadę do chorych z Komunią św. Na Mszę św. popołudniową i spotkanie zapraszam przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę spotkanie z rodzicami dzieci klasy III i rozdanie różańców ich dzieciom oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Przyszła niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne. Proszę o wyższy datek aby to była nasza pomoc jesienna zamiast płodów rolnych.
 8. Informacja o pielgrzymce do Krakowa 12.X 2019 jak na afiszu.
INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
30.IX – 6.X 2019
poniedziałek
wtorek ++ Katarzyna, Józef Czechowicz
środa O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w służbie
czwartek + Ludwika Sobek 1 r. śmierci
piątek + Antoni Cieszyński 4r. od syna z rodziną
sobota W intencji członków róży błog. Jerzego Popiełuszki. Dziękując za zbiory z prośbą o Boże błog. i zdrowie dla ich rodzin
niedziela ++ Tekla, Antoni Kluz

22.IX 2019 – XXV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień do sprzątania kościoła i jego obejścia prosimy rodziny: Zofii i Marka Pomajda, Renaty i Janusza Kuter, Danutę Domeredzką.
 2. W pracach przy podejściu dla niepełnosprawnych uczestniczyli Panowie: Świecarz Zbigniew i Adrian, Musz Mariusz, Gęsiorski Bogumił.
 3. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne. Mamy rozpoczęte inwestycje i dalsze przed nami, dlatego proszę o ofiary na ich realizację.
 4. Msze św. w tygodniu: wtorek i czwartek rano o godz. 700, w pozostałe dni tygodnia (poniedziałek, środa, piątek) wieczorem o 1800.
 5. W sobotę odprawiam Mszę św. w Krośnie z racji Pielgrzymki Róż Różańcowych. Wyjazd z pod kościoła o godz. 630. Warto zabrać ze sobą coś do siedzenia i parasole (ze względu na zmienną pogodę).
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 7. Proszę wpłacać na prenumeratę „Niedzieli” na IV kwartał.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
23.IX – 29.IX 2019
poniedziałek ++ Eugenia, Jan Bytnar
wtorek
środa O łaskę wiary dla rodziców w 40 r. ślubu i umiłowanie Boga dla ich dzieci
czwartek
piątek
sobota Msza św. w Krośnie z racji Pielgrzymki Róż Różańcowych
niedziela

15.IX 2019 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień do sprzątania kościoła i jego obejścia prosimy rodziny: Bożeny i Aleksandra Pleśniak, Doroty i Marcina Socha, Agnieszki i Bogdana Gromadzkich.
 2. W pracach przy podejściu dla niepełnosprawnych uczestniczyli Panowie: Świecarz Zbigniew, Musz Mariusz, Pałka Dariusz i Jacek, Matłosz Mateusz, Łakomczak Bartłomiej.
 3. Msze św. w tygodniu: wtorek i piątek rano o godz. 700, pozostałe dni tygodnia wieczorem o 1800.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 5. W poniedziałek szesnasty dzień miesiąca, modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z ucałowaniem jego relikwii. W środę święto świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci, młodzieży, Polski. Serdecznie zapraszam wszystkich do modlitwy za jego wstawiennictwem.
 6. Przyjmowane są wpłaty na prenumeratę „Niedzieli” IV kwartał.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
16.IX – 22.IX 2019
poniedziałek + Eugenia Bytnar
wtorek + Eugenia Bytnar
środa + Eugenia Bytnar
czwartek O zdrowie i błogosławieństwo Boże i o to co Bogu wiadome
piątek O łaskę wiary dla rodziców w 40 r. ślubu i umiłowanie Boga dla ich dzieci
sobota ++ Bronisława, Edward Pusz i zmarli z rodziny
niedziela O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodzin z ulicy Kolejowej przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało

8.IX 2019 – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać ekipie sprzątającej i strojącej nasz kościół, za ofiarę na środki czystości. Na ten tydzień do sprzątania kościoła i jego obejścia prosimy rodziny: Katarzyny i Grzegorza Milanik, Beaty i Grzegorza Baran, Józefę i Annę Tajchman. W pracach przy podejściu dla niepełnosprawnych uczestniczyli Panowie: Świecarz Zbigniew, Sobek Krzysztof i Arkadiusz, Gęsiorski Bogumił, Musz Mariusz, Musz Mieczysław, Pelc Władysław, Pałka Dariusz i Jacek, Bytnar Krystian, Łakomczak Bartłomiej.
 2. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 500 zł, na pozłocenie naczyń liturgicznych.
 3. Msze św. w tygodniu: czwartek rano o godz. 700, pozostałe dni tygodnia wieczorem o 1800.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 5. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będziemy się łączyć z wszystkimi Polakami i staniemy przy Krzyżu kościelnym z różańcem przed Mszą św. o 1730. Na stronie diecezjalnej jest takie ogłoszenie: Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych do różańcowej modlitwy przy Krzyżachi kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w sobotę, 14 września 2019r. Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym Krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, w szczególności wspólnoty dziecięce i młodzieżowe. Apel o łączność modlitewną przekażmy również osobom chorym, cierpiącym, przebywającym w różnych ośrodkach leczniczych i sanatoryjnych. Zachęcamy wszystkich, by stosowne modlitwy przeżyli także w gronach rodzinnych, przy domowych lub przydrożnych kapliczkach z wizerunkami Krzyża.
 6. W tym dniu zapraszam również na spotkanie młodzież pragnącą być dojrzałymi w wierze, przygotowujących się do tego by zakończyć swoje ćwiczenia i praktyki przyjęciem sakramentu umocnienia – bierzmowaniem.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
9.IX – 15.IX 2019
poniedziałek + Kazimierz Jara
wtorek + Stanisław Musz
środa + Antoni Sobek 4 r. śmierci
czwartek W intencji Bogu wiadomej
piątek +++ Genowefa, Tomasz, Zygmunt Gałka w rocznicę śmierci
sobota Za duszę ś.p. Walerii i Agnieszki w 15 rocznicę śmierci
niedziela + Antoni Sobek 4 r. śmierci

1.IX 2019 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień do sprzątania kościoła i jego obejścia prosimy rodziny: Agaty i Adama Wąsacz, Wiktorii i Stanisława Czechowicz, Justyny i Wojciecha Czechowicz. Podziwiałem zaangażowanie i profesjonalizm pracującym przy podejściu do kościoła dla niepełnosprawnych i starszych osób. W pracach uczestniczyli Panowie: Hofman Kazimierz, Świecarz Zbigniew i Grzegorz, Sobek Krzysztof, Gęsiorski Bogumił, Musz Mariusz, Brzezicki Krzysztof, Cieszyński Antoni, Pelc Władysław.
 2. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 200 zł, na pozłocenie naczyń liturgicznych i osobie ofiarującej kruszec na ich pozłocenie.
 3. Msze św. w tygodniu: jutro rano o godz. 800 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pozostałe dni tygodnia wieczorem o 1800.
 4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania z Bogiem codziennie przed Mszą św.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 6. W piątek rano wyjadę do chorych z Komunią św.
 7. W I sobotę o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
2.IX – 8.IX 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer
wtorek ++ Edward Tajchman, Janina, Maria, Marian Mielnik
środa + Antoni Sobek 4 r. Stefania Kurasz 12 r., Władysław
czwartek 4 r. śmierci Mateusza Pelc o radość wieczną
piątek + Stanisław Musz 13 r.
sobota 30 r. ślubu Bożeny i Wiesława – dziękczynna za rodziców z prośbą o wszelkie łaski za przyczyną M. Bożej Nieustającej Pomocy. Ofiarują dzieci
niedziela + Tadeusz Hajduk. Of. żona

25.VIII 2019 – XXI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom: Magdaleny i Łukasza Pondel, Anny i Stanisława Pondel, Aleksandry i Adriana Wielgosz.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne i za ofiarowanie kruszcu na pozłocenie naczyń liturgicznych.
 3. Msze św. w tygodniu: wtorek, czwartek rano o godz. 700, poniedziałek, środa i piątek wieczorem o 1800, sobota Msza św. dziękczynna za zbiory o godz. 1400.
 4. Jutro Uroczystość M. Bożej Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy jak zwykle we środę.
 5. W przyszłym tygodniu początek nowego roku szkolnego. Spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przez cały tydzień przed Mszą św.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
26.VIII – 1.IX 2019
poniedziałek + Czesława Kuter od męża
wtorek + Wiesław Rajzer
środa + Franciszek Droński od syna z rodziną
czwartek + Wiesław Rajzer
piątek + Wiesław Sobek w rocznicę śmierci
sobota Dziękczynna za tegoroczne zbiory
niedziela ++ Magdalena, Andrzej Rybka i zmarli z rodziny

18.VIII 2019 – XX Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół. Na ten tydzień kościół powierzamy rodzinom: Bożeny i Andrzeja Maciejko, Danuty Gudzela, Barbary i Mariusza Klepak.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu: wtorek rano o godz. 700, pozostałe zwykłe dni tygodnia o 1800.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
19.VIII – 25.VIII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer
wtorek ++ Krystyna, Tadeusz Krzywonos i za zmarłych z rodziny Krzywonosów i Rumanów
środa ++ Kazimiera, Tadeusz Magryś 10 r. śmierci
czwartek O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Emilii w 1 r. urodzin
piątek + Andrzej Piekarz
sobota Dziękczynna za otrzymane łaski w 50 r. ślubu powierzając dalsze życie czułej opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy
niedziela Dziękczynna za otrzymane łaski od Boga prosząc o dalsze łaski, zdrowie dla dzieci i wnuków

11.VIII 2019 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół za koszenie trawy i ofiarę pieniężną. Na ten tydzień troskę o porządek i piękno kościoła powierzamy rodzinom: na środę: Zdzisławy i Leszka Litwin, Krystyny i Antoniego Musz, Anny i Tadeusza Białowąs; na sobotę: Joanny i Andrzeja Musz, Malwiny i Pawła Szpunar, Pauliny i Kamila Mątkowskich.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu: poniedziałek rano o godz. 700, w pozostałe zwykłe dni tygodnia o 1800.
 4. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marię Kolbego, w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę połączone z poświęceniem ziół, kwiatów i wieńców. Piątek Dzień Papieski. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W sobotę św. Jacka.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
12.VIII – 18.VIII 2019
poniedziałek O szczęśliwą operację dla dziecka
wtorek + Jolanta Dąbrowska 2 r. śmierci
środa ++ Krystyna Wielgosz, Stanisław Muratów
czwartek ++ Teresa, Bronisław Łamasz
piątek O błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski dla mieszkańców przygotowujących II ołtarz na Boże Ciało
sobota 1500 O Boże błogosławieństwo dla członków OSP Niziny

1800 + Adam Lasek w rocznicę śmierci

niedziela + Arkadiusz Piotrowski

4.VIII 2019 – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół, za czuwanie przez cały tydzień nad kondycją kwiatów i stanem czystości w kościele ostatniej ekipie sprzątających. Na ten tydzień porządek i piękno kościoła, powierzamy rodzinom: Doroty i Adriana Sobek, Zdzisławy i Zbigniewa Sobek, Edyty i Grzegorza Kochan.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu: wtorek i czwartek rano o godz. 700; pozostałe dni tygodnia o 1800.
 4. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730; w piątek święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę świętego Wawrzyńca.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
5.VIII – 11.VIII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer
wtorek + Wiesław Rajzer
środa O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anny
czwartek O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Romany
piątek + Kazimierz Jara
sobota +++ Józef Tajchman, Marianna, Walenty
niedziela ++ Zofia, Kazimierz

28.VII 2019 – XVII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym i strojącym nasz kościół, za czuwanie przez cały tydzień nad kondycją kwiatów i stanem czystości w kościele i ofiarę na środki czystości. O wygląd zewnętrzny troszczyły się Panie: Łamasz Róża i Dziura Gabriela. Na ten tydzień troskę o porządek i piękno kościoła powierzamy rodzinom: Alicji i Michała Lenar, Grażyny i Waldemara Lenar, Natalii i Andrzeja Bednarskich.
 2. Ofiarę na cele parafialne złożyli po 170,00 zł. P. Dorota i Wojciech Kuźniar, Teresa i Stanisław Kuźniar, Zofia Drozd 60,00 zł.
 3. Msze św. w tygodniu: wtorek rano o godz. 700, pozostałe dni tygodnia o 1800.
 4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania z Bogiem codziennie przed Mszą św.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 6. W piątek rano wyjadę do chorych z Komunią św.
 7. W I sobotę o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W tym tygodniu rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Kościół w Polsce zaprasza do złożenia daru siebie przez rezygnację z picia alkoholu na rzecz uwolnienia tych, którzy będąc niewolnikami używek nie są zdolni do budowania dobra choć uważają się za wolnych.
 9. Jest organizowana pielgrzymko – wycieczka do Wilna na którą też się wybieram w dniach 23-25 sierpień 2019. Program w gablocie a zapisy u p. Marii i Antoniego Cieszyńskich. Tel.: 731685250 lub 510212520.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
29.VII – 4.VIII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer
wtorek + Wiesław Rajzer
środa + Antoni Cieszyński i zmarli z rodziny Cieszyńskich
czwartek + Wiesław Rajzer
piątek Od pielgrzymów do Częstochowy w int. ks. proboszcza by Matka Boża otoczyła go szczególną opieką i prowadziła drogą by jego posługa kapłańska była zawsze miła Bogu
sobota ++ Zbigniew, Władysław
niedziela ++ Maria, Adolf Ruman i zmarli z rodziny

21.VII 2019 – XVI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół za zakupione kwiaty, strojenie, ofiarę pieniężną. Do sprzątania kościoła i obejścia na sobotę, proszę rodziny: Anety i Grzegorza Tenus, Joanny i Marka Jodłowskich, Gabrieli i Rafała Dziura.
 2. Msze św. w tygodniu: wtorek rano o godz. 700, pozostałe dni o 1800.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 4. We wtorek czcimy św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę patronkę Europy.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
22.VII – 28.VII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
środa + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
piątek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
sobota Dziękczynna za łaski w przeżytych 65 latach małżeństwa Janiny i Eugeniusza ofiarują dzieci i proszą Matkę Bożą o czułą opiekę na jak najdłuższe lata
niedziela Za zmarłego Albina Jawniaka od żony i syna w II rocznicę śmierci

14.VII 2019 – XV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół za zakupione kwiaty, strojenie i ofiarę pieniężną. Paniom Elżbiecie Sobek i Marii Cieszyńskiej za czuwanie i opiekę nad pięknem naszego kościoła. W piwnicach kościoła pracowali Panowie: Świecarz Zbigniew, Sobek Krzysztof, Musz Mariusz. Do sprzątania kościoła i obejścia na sobotę proszę rodziny: Joanny i Rafała Zając, Agaty i Zbigniewa Krzywonos, Eweliny i Krzysztofa Słupek.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu: poniedziałek i czwartek rano o godz. 700, pozostałe dni o 1800.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 5. W tym tygodni czcimy: jutro św. Bonawenturę, we wtorek Matkę Bożą z Góry Karmel (Matka Boża Szkaplerzna). W tym dniu Dzień Papieski z modlitwą do św. Jana Pawła II i ucałowaniem relikwii.
 6. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji do puszek, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
15.VII – 21.VII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
środa + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
piątek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
sobota + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)

7.VII 2019 – XIV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół za zakupione kwiaty, strojenie, ofiarę. Pani Grażynie Kowalskiej za szycie alb. Do sprzątania kościoła i obejścia na sobotę, proszę rodziny: Magdaleny i Tomasza Szpunar, Janiny i Mieczysława Pusiarskich, Agaty i Waldemara Trojnar.
 2. W pracach ubiegłego tygodnia, uczestniczyli: Ewelina Kuter, Wojciech Pelc, Kamil i Damian Kazieczko, Kacper Kuźniar, Jacek Pałka. W piwnicach kościoła byli Panowie: Świecarz Zbigniew, Sobek Krzysztof, Musz Mariusz.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.
 4. Msze św. w tygodniu: poniedziałek i czwartek rano o godz. 700, pozostałe dni o 1800.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 6. W tym tygodni czcimy: jutro św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta opata – patrona Europy.
 7. Potrzeba jest pozłocić naczynia liturgiczne (kielichy i puszki). Zbieramy złoty złom dla wykonania tego zamysłu.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
8.VII – 14.VII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
środa + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
piątek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
sobota + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)

30.VI 2019 – Niedziela Pańska „odpust parafialny”

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie: Małgorzaty i Stanisława Kuźniar. Pani Gabrieli Dziura za przystrojenie kościoła nie tylko na ślub p. Izabeli Kuźniar i Piotra Szpytmana. Stowarzyszeniu „Niziny Razem” i OSP w Nizinach za malowanie ogrodzenia kościelnego. Młodzież wpisuje się w piękne karty historii miejscowości. Pierwsze miejsca w gminnych zawodach strażackich, wybijają się na boiskach sportowych Gminy i wznoszą też oczy ku „Górze” pracując przy kościele. W pracach uczestniczyli: Klaudia Jodłowska, Ewelina Kuter, Musz Sebastian, Muratów Kamil, Elżbieta i Wojciech Pelc, Koba Waldemar, Kamil i Damian Kazieczko. Dziękuję również Paniom zatroskanym o ugoszczenie Gości odpustowych na plebanii. Wszystkim których serce objęło swoją miłością sprawy parafialne, jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Na ten tydzień powierzamy porządek i piękno kościoła rodzinom: Krystyny i Stanisława Golenia, Zofii i Krzysztofa Szpunar, Grażyny i Adama Szpunar.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.
 4. Msze św. w tygodniu: poniedziałek i wtorek rano o godz. 700, pozostałe dni o 1800.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730. W tym dniu przypada św. świętego Tomasza Apostoła.
 6. W tym tygodniu dni odnowy duchowej: I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja skorzystania z sakramentu pojednania z Bogiem codziennie na jedną godzinę przed Mszą św. W piątek rano wyjadę do chorych z Komunią św.
 7. W I sobotę o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Przyszła niedziela adoracyjna.
 9. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy 20 lipca 2019. Program pielgrzymki: – Uczestnictwo w odsłonięciu Obrazu Matki Bożej i udział we Mszy Świętej na Jasnej Górze – Przejazd do Hali Arena na charyzmatyczne spotkanie modlitewne z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Chętni kontaktują się z: Hawro Janina i Kowalska Grażyna.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
1.VII – 7.VII 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
wtorek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
środa + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
czwartek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
piątek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
sobota + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)

23.VI 2019 – XXII Niedziela w ciągu roku

 1. Bóg zapłać dwóm ekipom sprzątającym i strojącym kościół w ostatnim tygodniu za zakupione kwiaty, koszenie trawy i ofiarę pieniężną.
 2. Szczególne podziękowania w imieniu całej parafii składamy parafianom z ul. Kolejowej za tak piękne przygotowanie czterech ołtarzy Jezusowi Eucharystycznemu. Na ten tydzień do sprzątania kościoła i obejścia jego przed Odpustem prosimy rodzinę Małgorzaty i Stanisława Kuźniar. Składam serdeczne podziękowanie pracującym przy kościele i jego obejściu. Przy wejściu do piwnic pracowali p.: Zbigniew Świecarz, Mariusz Musz, Krzysztof Sobek. W kościele p. Elżbieta Sobek.
 3. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 4. Msze św. w tygodniu o 1800. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730. Trwa oktawa Bożego Ciała. Trwajmy nadal w wdzięczności Jezusowi w tych dniach oktawy, że jest pośród nas. Zapraszam na Msze św. i procesje eucharystyczne.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (w tym dniu nie ma postu); w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 800 i 1800. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  
 6. W przyszłą niedzielę doroczne święto naszej parafii. Odpust ku czci naszej Patronki NMP Nieustającej Pomocy. Msze święte będą o 730 i suma o 1130. Zapraszam szczególnie na sumę kiedy Msza św. jest ofiarowana w intencji parafii, zakończona procesją z hymnem wdzięczności „Ciebie Boga wysławiamy”. Dzieci proszę do sypania kwiatów, młodzież i starszych do utworzenia procesji. Słowo Boże wygłosi Ks. prałat Krzysztof Pastuszak nasz rekolekcjonista wielkopostny.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
24.VI – 30.VI 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer
wtorek + Wiesław Rajzer
środa ++ Edward, Maria
czwartek Początek Mszy św. gregoriańskich za + Wiesława Rajzera
piątek + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
sobota + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)
niedziela + Wiesław Rajzer (Msza św. gregoriańska)

16.VI 2019 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół, za zakupione kwiaty, strojenie i ofiarę 90 zł. Na środę do przygotowania kościoła na Uroczystość Bożego Ciała prosimy rodziny: Anny i Pawła Pelc, Małgorzaty i Andrzeja Niciejewskich, Urszulę Łysy. Na sobotę rodziny: Wiesławy i Wiesława Golenia, Urszuli i Roberta Mazur, Renaty i Mirosława Pszeniczny.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na cele parafialne.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 730 i 1000 z procesją do czterech ołtarzy. Nie trzeba nikomu mówić o wielkości wydarzenia i świętowania przez udział w procesji. W tym roku przypada na ulicę Kolejową. Ołtarze przygotują parafianie tam mieszkający wg wcześniejszych ustaleń.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 1800. We środę Msza św. na zakończenie roku  szkolnego o godz. 800. Zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli. Po południu Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 5. W piątek i sobotę procesje eucharystyczne, w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatków, w środę o godz. 1730. Poprowadzi siostra katechetka.
 6. Bóg zapłać zaangażowanym sercem i ciałem w prace przy obejściu kościoła. W pracach minionego tygodnia uczestniczyli parafianie: Zbigniew Świecarz, Krzysztof Sobek, Mariusz Musz, Maria Cieszyńska.
 7. W sobotę spotkanie przygotowujących się do bierzmowania od kl. VII.
 8. Wszystkich prenumeratorów czasopism katolickich proszę o zgłoszenie kontynuacji prenumeraty i opłacenia jej na III kwartał.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
17.VI – 23.VI 2019
poniedziałek O szczęśliwą operację
wtorek O wszelkie potrzebne łaski dla Jolanty
środa + Aleksandra Zaworska, 12 r. śmierci
czwartek + Mateusz Pelc i zmarli z rodziny
piątek O światło Ducha Świętego w pełnieniu woli Boga w 33 r. święceń
sobota + Jan Pelczarski
niedziela Dziękczynna za łaski w 40 r. urodzin i dalszą opiekę Matki B. Nieustającej Pomocy. Of. rodzina

9.VI 2019 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół i za zakupione kwiaty. Na kolejny tydzień do sprzątania prosimy rodziny: Józefy i Stanisława Pawliszak, Elżbiety i Piotra Hajduk, Janinę Magryś.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na cele parafialne.
 3. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu  Duchu przyjdź”.
 4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień „Zielonych Świąt”). Msze św. będą o godz. 800 i 1800.
 5. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 7. W przyszłą sobotę spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
10.VI – 16.VI 2019
poniedziałek + Tadeusz Krzywonos
wtorek + Wiesław Rajzer od Agnieszki z mężem
środa + Daniel, ofiarują rodzice
czwartek + Wiesław Rajzer
piątek + Wiesław Rajzer
sobota + Leonia Cieszyńska, 3 r. śmierci
niedziela Dziękczynna za odzyskane zdrowie i dalszą opiekę za przyczyną M. Bożej Nieustającej Pomocy

2.VI 2019 – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicy I Komunii św. za sprzątanie i ubieranie kościoła. Na kolejny tydzień powierzamy trosce nasz kościółek rodzinom: Krystyna i Zbigniew Szpunar, Anna i Mieczysław Szpunar, Leokadia i Wiesław Danak.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na ogrzewanie i na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1800.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu a w sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia prezbiteratu. Prośmy w naszych modlitwach Pana żniwa by przyjmujący święcenia stali się godni Nieba, służąc Bogu i ludziom niepodzielnym Sercem.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 1730.
 7. W tym tygodniu dni odnowy duchowej – I czwartek i I piątek miesiąca. Codziennie okazja do spowiedzi na jedną godz. przed Mszą św. Rodziców proszę o przypominanie dzieciom i młodzieży o tych ważnych praktykach w drodze do Nieba i rozwoju osobowości. W piątek rano odwiedziny chorych z Komunią świętą.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
3.VI – 9.VI 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer od rodziny Sitków
wtorek + Wiesław Rajzer od kuzynki Miry
środa O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Franciszka
czwartek + Wacław Dańczak od kuzynki Agnieszki
piątek ++ Edward, Maria
sobota + Edward Grad 25 r. śmierci, of. córka
niedziela + Kazimierz Jara

26.V 2019 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii św. za przygotowanie kościoła i jego obejścia na dzisiejszą uroczystość. Szczególnie Paniom pielęgnującym kwiaty przy kościele. Na kolejny tydzień kościół przekazujemy trosce rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii.
 2. Msze św. w tygodniu o godz. 1800. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę o 1800 wyruszamy z modlitwą w procesji do kapliczek by błagać Boga za wstawiennictwem Wszystkich Świętych o błogosławieństwo Boże dla pracy na roli. Pójdziemy do tych samych miejsc co w tamtym roku.
 3. W sobotę (I sobota miesiąca) o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Dzieci klasy III przeżywać będą „Biały Tydzień”.
 5. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie dzieci klas czwartych przeżywać będą I rocznicę Komunii świętej. Po rannej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
27.V – 02.VI 2019
poniedziałek + Wiesław Rajzer od Barbary
wtorek + Wiesław Rajzer od Wiktorii
środa + Wiesław Rajzer od kuzyna Tadeusza z rodziną
czwartek + Wiesław Rajzer od rodziny Kuźniar i Brzezickich
piątek O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Antoniego
sobota + Wiesław Rajzer od rodziny Pankiewiczów
niedziela + Wiesław Rajzer od Marceliny

19.V 2019 – V Niedziela Wielkanocna

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół i za ofiarę pieniężną. Na kolejny tydzień powierzamy trosce nasz kościół: rodzicom przygotowującym dzieci do I Komunii świętej.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na ogrzewanie i na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1800. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 i nabożeństwo majowe.
 4. W przyszłą niedzielę, na sumie w naszej parafii, ośmioro dzieci przystąpi do I Komunii św.
 5. Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe.
 6. Jutro rocznica święceń kapłańskich ks. bp Stanisława Jamrozka; we wtorek rocznica ingresu ks. abp Adama Szala. Polecać ich będziemy Bogu w tych dniach, naszym modlitwom jak również dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
20.V – 26.V 2019
poniedziałek + Eugeniusz Maciejko 13 r. śmierci
wtorek + Wiesław Rajzer od brata z żoną
środa O szczęśliwą śmierć
czwartek + Wiesław Rajzer od Eli z mężem
piątek + Wiesław Rajzer od Roberta
sobota + Helena Grad of. córka
niedziela ++ Stanisława, Franciszek Kuźniar


12.V 2019 – IV Niedziela Wielkanocna

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół i za ofiarę pieniężną. Na kolejny tydzień powierzamy trosce nasz kościół rodzinom: Marii Kruczek, Zofii i Janusza Smyczek, Agnieszki i Marcina Mikickich.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na ogrzewanie i na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1800. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 i nabożeństwo majowe.
 4. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. We wtorek święto Świętego Macieja Apostoła; w czwartek święto Świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski. W tym dniu wypada Dzień Papieski.
 6. Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe. Modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
majowka
 „Zabierz wnuczka na majówkę” – to pomysł legionistów Maryi na powrót do dawnego zwyczaju śpiewów majowych
INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
13.V – 19.V 2019
poniedziałek O szczęśliwą operację
wtorek + Wacław Dańczak od kuzynki Agnieszki
środa ++ Zofia, Jan Łazarz
czwartek ++ Julia, Feliks Wojnar w kolejną rocznicę śmierci
piątek + Antoni Sobek
sobota + Wiesław Rajzer od najbliższej rodziny
niedziela ++ Zofia, Ludwik Lenar

5.V 2019 – III Niedziela Wielkanocna

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół i za ofiarę pieniężną. Na kolejny tydzień powierzamy trosce nasz kościół rodzinom: Elżbiety i Mariana Kazieczko, Anety i Wiesława Pelc, Beaty i Andrzeja Pelc. Potrzeba będzie przejrzeć skalniak przed kościołem.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na ogrzewanie i na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1800. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 4. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Codziennie na Mszach św. będzie rozważane Słowo Boże. Dla młodzieży z III gimnazjum i klasy VIII będzie przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Powierzamy naszą ojczyznę jego opiece a w naszej diecezji osobę biskupa Stanisława Jamrozka w dniu imienin.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 6. Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe. Zatroskani rodzice przygotowujący dzieci do I Komunii świętej dadzą przykład zawierzania swoich pociech w najlepsze ręce Maryi. W sobotę po nabożeństwie spotkanie przed tą uroczystością.
 7. Jest zaproszenie dla dzieci i młodzieży na pielgrzymkę do Częstochowy na 25 maja. Szczegóły na plakacie. Jest ona sponsorowana – bez żadnych kosztów.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
6.V – 12.V 2019
poniedziałek O pomoc Matki Bożej w zdaniu matury
wtorek + Tadeusz Krzywonos
środa W intencji Bogu wiadomej
czwartek + Kazimierz Jara
piątek + Marian Nawojski 4 r. śmierci
sobota Dziękczynna i o dary Ducha Świętego dla Jakuba w 18 r. urodzin
niedziela ++ Filomena, Eleonora

28.IV 2019 – Niedziela Bożego Miłosierdzia

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół, za ofiarę pieniężną. Na kolejny tydzień powierzamy trosce nasz kościołek, rodzinom: Anity i Przemysława Kisała, Kazimiery i Zdzisława Maj, Krystyny i Mieczysława Cieszyńskich, Józefa Blajera.
 2. Bóg zapłać składającym ofiary na ogrzewanie i na cele parafialne.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1800.
 4. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek świętą Katarzynę Sieneńską – patronkę Europy; wtorek świętego Wojciecha patrona Polski; w piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o godz. 730 i o 1030, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę świętego Floriana męczennika.
 5. We środę rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zapraszam wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu dni odnowy duchowe – pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Codziennie okazja do spowiedzi na jedną godz. przed Mszą św. Rodzice przypominajcie o tym dzieciom i młodzieży.
 7. Odwiedziny chorych z Komunią świętą będą wyjątkowo w sobotę rano.
 8. Zapraszam na I sobotę miesiąca wszystkich parafian by uczcić i wynagrodzić Matce Bożej za zniewagi jakich doznaje od ludzi. O 1730 różaniec, zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.
 9. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
29.IV – 5.V 2019
poniedziałek + Tadeusz Krzywonos
wtorek W 25 r. ślubu dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie w rodzinie i opiekę M. Bożej Nieustającej Pomocy na dalsze lata życia. Ofiarują dzieci.
środa O błogosławieństwo Boże  i opiekę M. Bożej dla Zenona
czwartek O dobre zdanie egzaminów dla Joasi
piątek O szczęśliwe rozwiązanie
sobota ++ Tekla, Antoni Kluz
niedziela + Jolanta Dąbrowska

21.IV 2019 – Niedziela Zmartwychwstania

 1. Bóg zapłać sprzątającym kościół i za ofiarę na środki czystości. Troskę o porządek i piękno w kościele powierzamy rodzinom: Wiesławy i Józefa Litwin, Joanny i Krzysztofa Litwin, Katarzyny i Zbigniewa Statkiewicz.
 2. Bóg zapłać strażakom za godne chrześcijanina stanie na straży przy „Bożym Grobie”. Wdzięczny jestem scholi pod kierownictwem p. Wąsacz – organistce, ministrantom, młodzieży za udział sercem i ciałem w tych świętych dniach.
 3. Wszystkim biorącym udział w przygotowaniu kościoła i liturgii na te dni święte jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Bóg zapłać składającym ofiary na cele parafialne i ogrzewanie kościoła.
 5. Msze św. w tygodniu: czwartek rano o godz. 700 pozostałe dni o godz. 1800. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 6. W tym „Białym Tygodniu” trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa, dlatego w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą Niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
23.IV – 28.IV 2019
poniedziałek + Edward Tajchman
wtorek +++ Andrzej, Józefa, Teofil of. żona z rodziną
środa + Bronisław Gargała of. żona
czwartek + Stanisław Serafin
piątek + Marian Nawojski
sobota Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla dzieci i wnuków
niedziela + Arkadiusz Piotrowski

14.IV 2019 – VI Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś o 1500 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i Mszą św.
 2. Msze św. w tygodniu będą: poniedziałek i wtorek rano o godz. 700, Wielka Środa 1700, Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 1800, Wielka Sobota o 1900.
 3. W Wielką Środę po Mszy św. Droga krzyżowa z kościoła na cmentarz.
 4. ­Bóg zapłać sprzątającym kościół za ofiarę 90 zł. Bardzo jestem wdzięczny parafianom za przygotowanie kościoła i jego obejścia na dzisiejszą Niedzielę Palmową. Za wielką palmę przed kościołem mówiącą wszystkim o dzisiejszym przeżywanym wydarzeniu wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Troskę o porządek i piękno w kościele powierzamy rodzinom: Małgorzaty i Stanisława Kuźniar, Magdaleny i Andrzeja Kuźniar, Janiny i Alfreda Hawro, Małgorzaty i Piotra Hawro.
 5. Bóg zapłać za naprawę płytek przy schodach kościelnych, czyszczenie ich, za opiekę nad wystrojem kościoła. Wiem że się narażam podając nazwiska pracujących: Zbigniew Świecarz, Krzysztof Sobek, Marian Sota, Elżbieta Sobek, Maria Cieszyńska, Grażyna Kowalska, Wojciech Pelc, Kamil Kazieczko, Wiesław Rajzer, Zbigniew Kożuszek. Bóg zapłać składam tym wszystkim, którzy ofiarowali mi swoją pomoc i dary nie tylko na wielkanocny stół.
 6. Ofiary na cele parafialne złożyli: wywieszone w gablocie kościelnej.
 7. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy w Kościele przeżywanie Świąt Wielkanocnych – kulminacją będzie Wielka Niedziela z procesją Rezurekcyjną. W Wielki Czwartek o godz. 1800 Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracją do godz. 2100.
 8. W Wielki Piątek adoracja od godz. 800 do 2200 z przerwą na sprawowanie liturgii popołudniowej która rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 1800 w kościele,  następnie Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją K R Z Y Ż A  i przeniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja przy grobie do godz. 2200. Śpiewamy trzy części Gorzkich Żali i adorujemy krzyż Pana Jezusa.  W tym dniu rozpoczynamy NOWENNĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 9. W Wielką Sobotę adoracja przy grobie od godz. 800. ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół wielkanocny: 800, 1000, 1200. O godz. 1900 początek liturgii Wielkosobotniej: poświęcenie ognia, paschału /przynosimy ze sobą świece/. Po Mszy św. adoracji już nie będzie. Pozostawiamy kościół do sprzątania.
 10. W Wielką Niedzielę Rezurekcja o godzinie 600 rano. Przychodzimy, kto tylko może. Następna Msza św. o 1030. W Poniedziałek Wielkanocny wracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. czyli o godz. 730 i o 1030.
 11. W zakrystii są jeszcze baranki i paschaliki jako znak dzielenia się radością ze Zmartwychwstania Chrystusa z ludźmi potrzebującymi.
 12. Jak co roku na uświetnienie największego święta zapraszamy młodzieńców do straży honorowej przy Grobie Pańskim. Pięknie, że to robią z pobudek religijnych czyli dla naszego Pana, z godnością i ochotą.
 13. Zbiórka ministrantów i Służby Maryjnej w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek na godzinę przed liturgią czyli o godz. 1700. Nie może być na służbie ten który nie był na przygotowaniu do jej pełnienia.
 14. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie parafialnej. Proszę się z nim zapoznać.

 

INTENCJE MSZALNE W NADCHODZĄCYM TYGODNIU:
15.IV – 22.IV 2019
poniedziałek ++ Helena, Józef Inglot od wnuczka
wtorek ++ Anna, Stanisław Kuter od rodziny
środa + Tadeusz Krzywonos od wnuczki Bernadetty i Rafała
czwartek ——————-
piątek ——————-
sobota + Robert Statkiewicz
niedziela ++ Michał, Robert Statkiewicz
poniedziałek + Edward Tajchman

 


Plan oddawania czci i wdzięczności Jezusowi

w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę

w Parafii Nieustającej Pomocy NMP w Nizinach

Wielki Czwartek

Kto tylko może pozostaje na adorację. Zapewniają obecność przy Jezusie i wypraszają łaski dla wszystkich stanów naszej wspólnoty parafialnej:

1900 – 2000   Rodzice z dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

2000 – 2100   Młodzież i kandydaci do sakramentu bierzmowania z rodzicami.


Wielki Piątek 

Kto tylko może stara się być osobiście przy Jezusie na adoracji. Zapewniają obecność przy Jezusie i wypraszają łaski dla wszystkich stanów naszej wspólnoty parafialnej:

800 – 900 Męskie Róże Różańcowe
900 – 1000 Zatorze
1000 – 1100 Ul. Kolejowa obie strony
1100 – 1200 Ul. Pańska
1200 –1300 Ul. Ogrodowa
1300 – 1400 Niziny, Chałupki Dusowskie
1400 – 1500 Żeńskie Róże Różańcowe
1500 – 1600 Kandydaci do bierzmowania z rodzicami
1600 – 1700 Bractwo Ratowania Dusz Przed Potępieniem Wiecznym
1700 – 1800 Rodzice z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
1930 – 2000 Wszyscy na Gorzkich Żalach podczas których osobista adoracja krzyża
2000 – 2100 Młodzież dorosła

 

Wielka Sobota

Kto tylko może stara się być osobiście przy Jezusie na adoracji. Zapewniają zaś obecność przy Jezusie i wypraszają łaski dla wszystkich stanów naszej wspólnoty parafialnej:

800 – 900 Męskie Róże Różańcowe
900 – 1000 Zatorze
1000 – 1100 Ul. Kolejowa obie strony
1100 – 1200 Ul. Pańska
1200 –1300 Ul. Ogrodowa
1300 – 1400 Niziny, Chałupki Dusowskie
1400 – 1500 Żeńskie Róże Różańcowe
1500 – 1600 Kandydaci do bierzmowania z rodzicami
1600 – 1700 Bractwo Ratowania Dusz Przed Potępieniem Wiecznym
1700 – 1800 Rodzice z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
1800 – 1900 Młodzież dorosła

counterliczniki